ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

СДС не изключва възможността да издигне свой кандидат за кмет на София

bnt avatar logo от Надежда Василева
A+ A-
Чете се за: 00:59 мин.
У нас

Спорни текстове в споразумението между ГЕРБ, СДС и ДСБ бавят решението на сините за подкрепа на Йорданка Фандъкова за столичен кмет. СДС не изключва да издигне свой кандидат в София, съобщи лидерът на партията Мартин Димитров.

сдс изключва възможността издигне свой кандидат кмет софия

Спорни текстове в споразумението между ГЕРБ, СДС и ДСБ бавят решението на сините за подкрепа на Йорданка Фандъкова за столичен кмет. СДС не изключва да издигне свой кандидат в София, съобщи лидерът на партията Мартин Димитров.

Три дни след като от ДСБ обявиха, че застават зад кандидата на ГЕРБ за кмет на София Йорданка Фандъкова, партньорите им в Синята коалиция - СДС още не са взели окончателно решение. Лидерът на партията Мартин Димитров обясни, че е поставил условие пред местните организации евентуална подкрепа за кандидат-кметове да бъде обвързана с изпълнение на конкретни политики.

Мартин Димитров - председател на СДС: "Има вариант на споразумение, но има спорни текстове по него. Докато не бъдат изчистени, няма да се стигне до неговото подписване. Не е изключен вариантът да има собствен кандидат за София по думите на колегите от София."

Сред имената, които в СДС обсъждат за свой кандидат-кмет, е Ева Борисова. Членове и на СДС, и на ДСБ имат резерви срещу подкрепа за Йорданка Фандъкова, защото така за първи път сините няма да издигнат кандидат в София. От двете формации същевременно се опитват да договорят с ГЕРБ заместник-кметски постове.

Иначе Националният съвет на СДС днес изрази загриженост за темповете, с които новото управление разработва антикризисните мерки и предложи действия срещу кризата, сред които намаляване на осигурителната тежест, на данъка върху дивидентите, административна реформа, работа по усвояване на еврофондовете и по инфраструктурни проекти.

ДСБ пък поискаха спешни мерки в областта на заетостта. Според тях безработицата след година може да достигне 15 процента. От партията са скептични към идеята за увеличаване на възрастта за пенсиониране, защото според тях това няма да стимулира хората да участват с парите си в пенсионната система.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?