ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Прокуратурата има 10 нови свидетели срещу групата на Алексей Петров

bnt avatar logo от Пенка Ангелова
A+ A-
Чете се за: 00:47 мин.
У нас

Десет нови свидетели са се престрашили да разкажат за дейността на "Октопод"-а, след като Алексей Петров и негови приближени бяха задържани миналата сряда. Това каза градският прокурор Николай Кокинов. От МВР пък съобщиха, че при обиск в килията на един от "октоподите" - Марчело Джотолов е намерен мобилен телефон.

прокуратурата свидетели групата алексей петров

Десет нови свидетели са се престрашили да разкажат за дейността на "Октопод"-а, след като Алексей Петров и негови приближени бяха задържани миналата сряда. Това каза градският прокурор Николай Кокинов. От МВР пък съобщиха, че при обиск в килията на един от "октоподите" - Марчело Джотолов е намерен мобилен телефон.

Полицията проверява как в ареста е бил внесен мобилен телефон. Премиерът Бойко Борисов пък коментира, че информацията в него ще свърши добра работа на разследването. По повод наплива на свидетели, градският прокурор отбеляза тенденция - когато лидерът на дадена престъпна група е в ареста, хората набират кураж да говорят.

Кокинов не уточни дали и новите свидетели също се оплакват от рекет. Очаква се показанията им да бъдат представени утре пред апелативния съд, когато магистратите ще решавата дали да оставят Алексей Петров и останалите седем задържани в ареста.

Според градския обвинител е нормално да се проверят обстоятелствата около внедряването на Петров в службите, както и всички данни за престъпната дейност на Октопода.

Николай Кокинов, градски прокурор на София:
- Кръгът е отворен, ще стигнем до там, докъдето ни отведат доказателствата Разбирате, че това е отговорно, важно разследване, разбираме и обществените очаквания, затова моля ви не ни притеснявайте с въпроси по съществото на това дело, дайте ни кредит на доверие да си свършим работата в законовия срок и тогава ще говорим - когато приключи разследването.

Излъчено в "По света и у нас".

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?