Президентът Георги Първанов прие днес финансовия министър Симеон Дянокв по молба на министъра. Причината Дянков да поиска срещата е създалото се в последните дни между двамата напрежение, породено от участието на Симеон Дянков в телевизионно шоу.
Президентът Георги Първанов прие днес финансовия министър Симеон Дянокв по молба на министъра. Причината Дянков да поиска срещата е създалото се в последните дни между двамата напрежение, породено от участието на Симеон Дянков в телевизионно шоу. Единственото нещо, което министър Дянков каза пред огромния брой журналисти на излизане от сградата на “Дондуков” 2, беше, че диалогът е бил конструктивен. Дянков беше доста по-словоохотлив преди срещата, когато заяви, че не трябва да има напрежение между институциите и че това убеждение го е накарало да потърси среща с държавния глава.
Симеон Дянков, министър на финансите: "На срещата смятам да кажа две неща - първо, че някой е подвел президента относно това, което съм казал на шоуто. И като подкрепа нося стенограмата на шоуто - това, което съм казал, за да е много ясно какво е станало там и да се изчисти този подвеждащ коментар. И втората тема е, че цитатът, който беше подаден по време на шоуто към мен - не е мой цитат, никога не съм казвал такова нещо и не би трябвало да има никакво друго мнение по този въпрос. Това са двете неща, които ще споделя с президента."