ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Напрежение в Шумен заради ОТОМАН

bnt avatar logo от Здравка Русева
A+ A-
Чете се за: 00:37 мин.
У нас

В Шумен има засилено полицейско присъствие, защото днес се очаква да бъде учредана партия ОТОМАН.  Въпреки че кметът на Шумен Красимир Костов забрани  митингите и шествията, представители на патриотичен клуб „Крум Страшни” и партия „Атака” ще се съберат след час в градинката между джамията и хотела.

напрежение шумен заради отоман

В Шумен има засилено полицейско присъствие, защото днес се очаква да бъде учредана партия ОТОМАН. Въпреки че кметът на Шумен Красимир Костов забрани митингите и шествията, представители на патриотичен клуб „Крум Страшни” и партия „Атака” ще се съберат след час в градинката между джамията и хотела.


Още от рано сутринта униформени и цивилни полицаи патрулират в района между джамията и хотел Шумен. В ранния час се виждат повече униформени, отколкото граждани. Спокойно е минала първата петъчна молитва на мюсюлманите.

На паркинга на хотел Шумен е паркирал само един автобус, но се забелязва оживление. Ромски лидери, които на изборите играха за друга партия, сега посрещнат най-ранните гости на учредителното събрание. Междувременно от няколко дни чрез социалните мрежи се канят несъгласните с учредяването на партията на Юзеирови да се съберат в градинката пред паметника на Каварналиев и да пият минерална вода. Против учредяването на партията са Атака”, ВМРО и НДСВ. Ръководството на Мюсюлманското изповедание в България се разграничи от Юзеирови, като в специална декларация обяви, че няма да разреши учредяване на партия в Томбул джамия.

Излъчено в "По света и у нас".

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?