Положението в Аденския залив е повече от тревожно - така президентът Георги Първанов коментира ситуацията с отвлечения български кораб. Той подчерта, че международната система за сигурност в залива е сериозна, но не е достатъчно развита. Във Варна Първанов се спря и на провеждащата се полицейска акция “Медузите”.
Положението в Аденския залив е повече от тревожно - така президентът Георги Първанов коментира ситуацията с отвлечения български кораб. Той подчерта, че международната система за сигурност в залива е сериозна, но не е достатъчно развита. Във Варна Първанов се спря и на провеждащата се полицейска акция “Медузите”.
Президентът Първанов заяви, че България може да засили своето участие в антипиратската коалиция, но тепърва ще се уточнява по какъв начин.
Георги Първанов - президент на РБългария: “За това стана дума и при разговора ми с Обама в Истанбул, когато имаше подобен инцидент. Недостатъчна е системата за международна сигурност. Тепърва трябва да се работи за да се предотвратяват инциденти, но и за по-бързо договаряне.”
Първанов коментира и полицейските операции, които текат в цялата страна и по-конкретно акция “Медузите” във Варна. Той уточни, че те трябва да се преценяват поотделно и според резултатите.
Георги Първанов - президент на РБългария: “Рано е да се каже, те трябва да минат през съда, през прокуратура. Резултатите ще покажат доколко е ефективна тази активност. Престъпността трябва да се распектира, без да се нарушават гражданските права. Предстоят кметски избори и много се опасявам от натиск върху тях, от дискредитиране, което не бива да се допуска.”
Държавният глава беше във Варна на тържественото честване на 90-годишнината от създаването на Икономическия университет.
Борисов за "Безмер": Решението за самолетите е трябвало да остане, каквото е било при кабинета "Желязков"
Въпреки рекордно ниското ниво на Дунав: АЕЦ "Козлодуй" продължава да работи по график
Бойко Борисов: ГЕРБ има хора, които, ако са кандидати за президент, ще бият на втори тур
Гръцките власти откриха телата на загиналите пилоти на двата противопожарни хеликоптера край Атина
Шофьор на автобус пострада при нападение в столичния квартал "Христо Ботев", задържан е 17-годишен младеж
Мащабна кибератака: Откраднаха личните данни на 31 000 юридически лица в Лихтенщайн