3000 военнослужещи от резерва ще бъдат свикани, за да се включат в гасенето на големите горски пожари в Австралия.
Освен това правителството ще отдели 20 милиона австралийски долара за наемане на допълнителни самолети за борба с огъня. Това обяви австралийският премиер Скот Морисън.
Скот Морисън, министър-председател на Австралия: Разрастването на пожарите изисква повече ресурси и допълнителна помощ.
Свикването на военнослужещи от резерва е определяно като първо по рода си за Австралия.
Линда Рейнолдс, министър на отбраната на Австралия: Правителството не взе лесно това решение. За първи път в нашата история са призовани военни от резерва.
Вчера по вода бяха евакуирани около хиляда туристи и местни жители на град Малакута, които бяха обградени от огъня.
От септември досега пожарите в Австралия отнеха живота на най-малко 23 души. Изпепелените площи са близо 5 милиона хектара, а унищожените домове - 1500. Обстановката остава усложнена заради високите температури.