ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Борисов: „Първанов е наглец!”

bnt avatar logo от Асен Инджиев
A+ A-
Чете се за: 01:03 мин.
У нас

Премиерът Бойко Борисов нарече „нагли” изказванията на Президента и БСП за скандала с посланиците – агенти на бившата ДС. В Брюксел премиерът каза, че предишното правителство в последния момент е назначило много посланици и ако ГЕРБ са искали да ги отзоват, са щели да бъдат обвинени в политическа чистка. Борисов каза, че списъкът е бил изваден сега, защото така предвижда законът за досиетата, приет пак по време на предишното правителство.

борисов първанов наглец
Премиерът Бойко Борисов нарече „нагли” изказванията на Президента и БСП за скандала с посланиците – агенти на бившата ДС. В Брюксел премиерът каза, че предишното правителство в последния момент е назначило много посланици и ако ГЕРБ са искали да ги отзоват, са щели да бъдат обвинени в политическа чистка. Борисов каза, че списъкът е бил изваден сега, защото така предвижда законът за досиетата, приет пак по време на предишното правителство. Премиерът призова президента, ГЕРБ и останалите политически партии към консенсус за освобождаване от обществено-политическия живот на всички бивши агенти на ДС.

Минути след като разбра за изказването на президента, премиерът обвини в наглост не само него, но и БСП:

Бойко Борисов – министър-председател: „Ами тези хора са едни наглеци във всяко едно отношение. Първо, преди четири години приеха закон, съзнателно, знаейки какво ще се случи с българската дипломация.
И когато дойдохме на власт тези посланици бяха получили агремани включително. И щяхме да направим скандал, щяха да ни обвинят, че правим политическа чистка.”

Що се отнася до МВР премиерът се аргументира по следния начин:

Бойко Борисов – министър-председател: „За МВР – едно е да си в службите за сигурност и твоята кариера да е преминала там, съвсем различно е като дипломат да отиваш и да представляваш държавата.”

Премиерът не спря дотук обаче и отговори на съмненията, че посланическият списък цели отвличане на вниманието от актуални проблеми.

Бойко Борисов – министър-председател: „То излиза сега, не ние го вадим. То по закон излиза сега. И то, повярвайте ми, в най-лошото за нас време. В този месец, в който ние доказваме, че сме много годни за Шенген, в този момент трябва да им обясним защо над 50% от българските посланици са агенти на бившата ДС. Много е неприятно, не бихме го извадили никога в този момент.”

Премиерът повтори готовността си да се раздели с всеки бивш агент на ДС, но призова всички партии и президента веднъж завинаги да направят същото.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?