Преди малко завърши срещата на българския министър-председател Бойко Борисов с японския му колега Наото Кан в Токио.
Преди малко завърши срещата на българския министър-председател Бойко Борисов с японския му колега Наото Кан в Токио.
Основна тема на разговорите бяха възможностите за японски инвестиции в България.
На срещата Кан е помолил Борисов за съдействие в преговорите на Япония за икономическо сътрудничество с Европейския съюз, предаде специалният ни пратеник в Токио Десислава Маркова.
Преди това премиерът Бойко Борисов обсъди с японския престолонаследник принц Нарухито възможностите за развиване на отношенията между двете страни.
На разговорите двамата отчетоха традиционно добрите връзки и приятелските отношения между България и Япония. Бойко Борисов и принц Нарухито обсъдиха перспективите за развитие на сътрудничеството в политиката, икономиката и енергетиката.
Като акцент в разговорите са поставени възможностите за сътрудничество в новите технологии и зелената енергия. Бойко Борисов е отправил покана към принц Нарухито да посети България. Българският премиер е на работно посещение в Япония до 26 януари.
Средствата по ПВУ: България може да загуби част от тях заради забавени реформи
Президентът Йотова обсъди с български евродепутати позицията ни за Северна Македония
Премиерът Андрей Гюров: Щабът следи за непазарно поведение заради кризата в Близкия изток
Всеки ден постъпват сигнали за нарушения, каза служебният социален министър Хасан Адемов
Средствата по ПВУ: България може да загуби част от тях заради забавени реформи
Семейството на спасеното дете в Ямбол живеело без ток и вода – случаят поставя под съмнение контрола на институциите