БСП поиска оставката на министъра на регионалното развитие Росен Плевнелиев заради некачествено строителство на част от автомагистрала "Тракия".
БСП поиска оставката на министъра на регионалното развитие Росен Плевнелиев заради некачествено строителство на част от автомагистрала "Тракия".
Според социалистите, основата на Лот 2 на аутобана се изгражда от остатъчна пепел от мини, вместо от инертни материали. Ако асфалта се положи върху такава основа, само след няколко месеца магистралата ще се нагъне.
Застрашен е животът на хората, а европейското финансиране може да спре, предупреждават от БСП. От строителното министерство нарекоха обвиненията "безпочвени и несериозни".
При строителството на ЛОТ 2 от магистрала "Тракия" наистина е вложен малко по-различен материал от общоприетите, обясниха от АПИ.
И уточниха, че е практика всяка фирма, която изгражда магистрала, да преценява какви материали да използва. Разрешението обаче дават контролните органи:
Лазар Лазаров - членът на УС на АПИ:
"Искам да успокоя господата от БСП, че този материал, преди да бъде вложен в автомагистралата е преминал всички лабораторни изпитвания и е съобразен според техническите изисквания и нормативните документи."
За това според шефа на АПИ Сергей Михалев обвиненията са некоректни:
Сергей Михалев - председател на УС на АПИ:
"Нашето абсолютно уверение е, че тези неща, за които се говори в публичното пространство към момента нямат никакви писмени доказателства."
От АПИ гарантираха, че строящите се ЛОТ-ове от магистрала "Тракия" ще бъдат напълно безопасни и се похвалиха, че изграждането им върви с един- два месеца предсрочно.
Средствата по ПВУ: България може да загуби част от тях заради забавени реформи
Президентът Йотова обсъди с български евродепутати позицията ни за Северна Македония
На косъм от трагедия: Четирима са пострадалите при дерайлирането на бързия влак Русе - Пловдив (ОБЗОР)
Тръмп напомни на Иран, че има още 48 часа да сключи сделка и да отвори Ормузкия проток