ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Отлагат презонирането на София

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:26 мин.
У нас

Столичният общински съвет ще отложи събирането на данък сгради заради хаоса с презонирането на София. Предложението е на кмета Йорданка Фандъкова.

отлагат презонирането софия
Столичният общински съвет ще отложи събирането на данък сгради заради хаоса с презонирането на София. Предложението е на кмета Йорданка Фандъкова.

Съветниците ДСБ, СДС и БСП са внесли проект с искане за отмяна на вече приетото решение. Решението за нови зони на столицата беше на заместник кмета Минко Герджиков. То доведе до увеличаване на данъците в някои от районите, а в общината са били изпратени множество жалби и питания, каза в неделя кмета Фандъкова.

Заради ситуацията заместник-кметът Герджиков депозира оставката си. Изчаква се проверката по случая и след това ще стане ясно дали той ще бъде освободен. На заседанието на съвета днес предстои да бъде приета и общинската строителна програма за изграждане, реконструкция и ремонт на различни обекти. Общата й стойност е 318 милиона лева

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?