ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

България подкрепя резолюцията на СС на ООН за Либия

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:36 мин.
У нас

Министърът на външните работи Николай Младенов не смята, че на този етап нашата страна може да се ангажира с преки военни действия в Либия.

българия подкрепя резолюцията оон либия

Министърът на външните работи Николай Младенов не смята, че на този етап нашата страна може да се ангажира с преки военни действия в Либия.

България изцяло ще се съобрази с резолюцията на Съвета за сигурност на ООН за спазване на санкците срещу Либия.

Основен приоритет за България е хуманитарната помощ за Либия и спирането на огъня между режима на Кадафи и силите в Бенгази, подчерта министър Младенов.

Николай Младенов - министър на външните работи: "България ще участва във всички усилия, които са с мандат не само на СС, но и които са договорени и в рамките на НАТО и ЕС. Това означава на първо място предоставянето на помощ евнтуално за хуманитарната ситуация в Либия. На второ място, подпомагане допълнителната евакуация на хората, които искат да напуснат страната. На този етап не смятам, че нашата страна може да се ангажира с преки военни действия в Либия. Може би най-важната част от резолюцията вчера е нейното не само бързо приемане, но и ясното послание към всички граждани на Либия, че териториалната цялост на Либия остава приоритетна и че няма намерение нито международната общност, нито НАТО да окупират части от територията на Либия"

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?