Пластът под асфалта на магистрала "Тракия" между Стара и Нова Загора покрива изцяло европейските и българските стандарти за качество. Това обяви строителният министър Росен Плевнелиев.
Пластът под асфалта на магистрала "Тракия" между Стара и Нова Загора покрива изцяло европейските и българските стандарти за качество. Това обяви строителният министър Росен Плевнелиев.
Днес той представи резултатите от 147-та поред експертиза на ДНСК и независима лаборатория, която потвърди изводите на всички проверки.
Последната експертиза беше направена, след като преди три месеца от БСП обвиниха, че аутобанът се строи върху пепел. За това строителният министър Росен Плевнелиев, а по-късно и премиера Борисов поискаха публично извинение от Сергей Станишев и от червения депутат Димчо Михалевски:
Росен Плевнелиев - министър на регионалното развитие и благоустройството: "Когато пишете доноси и до Европейската комисия за подобни скалъпени тези, аз мисля, че само с едно извинение пред българските граждани няма да минем! Очаквам така, както са написали донос, да си напишат и опровержението и да го пратят в Брюксел!"
Димчо Михалевски контрира, че според алтернативна експертиза на Университета по архитектура, строителство и геодезия съдържанието на прах и влага е с една трета над допустимото:
Димчо Михалевски - депутат от КБ: "Тези факти не ми дават основание да изпълня молбата на г-н Плевнелиев и да се извиня. Не, защото не искам да се извиня!"
Според независими експерти разминаването на двете експертизи вероятно се дължи на вземането на проби от различни места и по различно време.