ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Проверка на ДАИ в Разград

bnt avatar logo от Любомир Петков - Разград
A+ A-
Чете се за: 00:43 мин.
У нас

Проверка на ДАИ завърши с шумен скандал на автогарата в Разград. Инспекторите установиха, че автобус на местна фирма е опасен, защото има пукнатини по спирачния диск на едно от колелата.

проверка даи разград
Проверка на ДАИ завърши с шумен скандал на автогарата в Разград. Инспекторите установиха, че автобус на местна фирма е опасен, защото има пукнатини по спирачния диск на едно от колелата.

Превозвачът не отрече нередностите, но обвини контролния орган, че проверява тенденциозно само неговата фирма. Според Тоньо Тонев така държавната институция разчиствала пътя на негови конкуренти.

От ДАИ казаха, че инспекторите са проверили всички спрели на автогарата автобуси, а не само на тази фирма.

Иван Караиванов, директор на ДАИ-Разград:
- Установиха, че на предното ляво колело дискът на спирачките е пукнат и изтича спирачна течност.

Караиванов настоя автобусът да бъде подложен на щателна проверка. Дъщерята на собственика Мария Тонева обаче не позволи това да се случи.

Иван Караиванов:
- Тя не позволи автобусът да отиде на пункт за технически прегледи. Включително органите на МВР също не можаха да я накарат.

Адвокатката на фирмата разказа, че само от 1 септември досега е оспорила 19 акта на ДАИ.

Емилия Събева - адвокат на фирмата:
- Наказателните постановления ние сме ги обжалвали в съда и съдът ги е отменил до едно.

В момента опасният автобус е спрян от движение. Шефът на ДАИ обяви, че заради неподчинението на превозвача да отиде на технически преглед ще бъде наказан с глоба от 2000 лв. Тонев на свой ред контрира, че и тази санкция ще бъде отменена от Темида.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?