Софиянец откри в къщата си 63 нелегални имигранти, без документи.
Григор Василев: "И от тогава е идвал два пъти. Донесе само няколко одеала и му казах даже да смени ключалката, за да не влезе някой. Двора все пак е отворен и всеки може да си влезе когато ме няма".Вчера в късния следобед Фарман се появява отново, но придружен от две таксита, червен Голф и неголям камион.
Григор Василев: "Стоварили са хора, които са били целите в пот. Майки и деца, тропало се е вътре от камиона, за да ги пуснат. Пуснали са ги и направо им е казал някой, влизайте тук".Съседите на Григор веднага му се обадили, той се прибрал и заварил истинско нашествие.
Григор Василев: "Няколко бебета с майки, къпеха ги, миеха ги там в стаята, която бях дал на този. Памперси. Имаше поне 7-8 бебенца, не знам, не съм ги броил, ама... То вкъщи беше пълно. Нямаше място. По хамаци, по басейни вътре, по крушата, защото са били гладни. Като им изсипваха торбите от раниците имаше круши, такова".Мъжът веднага отишъл в 5-то районно и разказал какво се случва. При идването на полицията Фарман избягал през прозореца и покрива на съседната къща. Едно от момчетата на възраст около 15 - 16 години, когато влиза полицията прескача през този прозорец и се завира да се скрие в тази кучешка колиба. За да успеят да го извадят от нея се е наложило полицаите да разчупят част от дъските. Нелегалните имигранти разказали, че всеки от тях платил по 1500 евро на каналджията срещу обещанието, че ще бъдат доведени в София и настанени в квартири. От МВР съобщиха, че групата се състои от 33-ма афганистанци, 18 иракчани и 12 сирийци. 16 са децата, половината от тях бебета.
Новият правосъден министър Николай Найденов: Наложителни са ограничения на решенията на настоящия състав на ВСС
Аферата "Хасърджиев": Прокуратурата иска по-тежки мерки за четиримата подсъдими по делото
От Съюза на съдиите в България очакват процедурите за избора на членове на ВСС да бъдат приети без излишно забавяне
Без открити мини, но повече дронове: Военноморските сили засилват контрола в Черно море
На първото заседание на новото правителство Румен Радев очерта основните приоритети
Министрите от кабинета "Радев" положиха клетва, кои са първите им задачи? (ОБЗОР)
До 10 дни започва пръскането срещу комари по Дунава, след като бяха отпуснати 1,28 млн. евро