ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Шефът на Агенция "Пътна инфраструктура": "Белокопитово" е по-добър вариант от обикновена "детелина"

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:17 мин.
У нас

Шефът на Агенция "Пътна инфраструктура" Лазар Лазаров каза пред По света и у нас, че пътният възел "Белокопитово" е по-добър вариант от кръстовище тип обикновена детелина, защото по този начин не се намалява скоростта на движение от Русе за Варна и от София за Варна.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Шефът на Агенция "Пътна инфраструктура" Лазар Лазаров каза пред По света и у нас, че пътният възел "Белокопитово" е по-добър вариант от кръстовище тип обикновена детелина, защото по този начин не се намалява скоростта на движение от Русе за Варна и от София за Варна. По повод критиките в социалните мрежи за пътното съоръжение от АПИ обясниха, че друго преимущество на възела е, че завоят наляво за включване в движението е сведен до 180 градуса, докато при "детелините" има 270-градусов завой, за да се отиде наляво. Шефът на АПИ Лазар Лазаров отвърна на критиките, че пътен възел "Белокопитово" бил лош, с думите, че - напротив, това е напълно функционален пътен възел, който има всички връзки от всички посоки за всички посоки. За пример даде посоката София - Русе, чието вливане в пътния възел беше едно от най-критикуваните.
инж. Лазар Лазаров - председател на УС на Агенция "Пътна инфраструктура": "Ако идват от София, има, разбира се, още на Велико Търново връзка по първокласния път 1-5 с Русе, ако са на Търговище - по второкласния път 2-49 до Разград, но дори да има някакви шофьори, които по незнайни за мен причини дойдат в тези посоки, търсят направление Русе, те могат да ползват - ето, слизат от връзката за Шумен , тук има отделен обособен шлюз, който независимо, че в момента прилича на обратен завой, той реално е част от детелината, която го вкарва във шлюза с разделителна ивица за Русе и оттук вече с набираща скорост си отиват за Русе съвсем спокойно". 
Шефът на пътната агенция обясни още, че е аналогична алтернативата и от Шумен за Варна. Лазаров допълни, че пътният възел е мислен и занапред, когато ще бъдат включени и автомагистралите София - Варна и Русе - Варна.
инж. Лазар Лазаров - председател на УС на Агенция "Пътна инфраструктура": "Няма как да подчиним едно от тези направления и примерно от 140 да го вкараме на 30 км., каквото е изискването, особено, ако има тежкотоварни камиони, при маневрирането в ушите на детелината. И заради това са направени такива връзки, ако намаляват, то да е с минимална скорост влизащите от Русе за Варна и тези, които вървят от София за Варна, така че по никакъв начин да няма подчиненост на тези 2 трасета". 
Този тип детелини се наричат "диамант" или свободни. Което е нещо ново за държавата, каза още Лазар Лазаров.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?