Най-много катастрофи с мотористи стават през летните месеци - юли и август.
Тенчо Тенев, нач. на "Пътна полиция" - СДВР: "Много от водачите на леки автомобили, управлявайки автомобила, не се сещат да погледнат нито в задното, нито в страничните огледала и много често, почти ежедневно, имаме такива инциденти с мотоциклетисти на територията на столицата".Препоръките към мотористите са да спазват ограниченията на скоростта в населените места, а ако са в група, да се движат шахматно, за да се сведе рискът от катастрофи до минимум. Да са добре екипирани и да не се качват на мотора добре почерпени.
инсп. Николай Крушарски, "Пътна полиция"- СДВР: "Идеята е да ги повторим, ако трябва да ги потретим, за да станат наистина основно кредо на самия водач на мотор или мотопед".Най-важна от екипировката на моториста е каската, казва бившият републикански шампион по мотоциклетизъм Красимир Градинаров. А най-честата грешка на мотористите е, че не знаят как правилно се слага.
Красимир Градинаров, бивш републикански шампион по мотокрос: "Каската се поставя на главата, отдолу механизмът се закопчава, проверява се, че катарамата държи добре и вече е готова за употреба".Именно каската ще ни спаси живота в критична ситуация. И помнете - оставете акробатичните номера на професионалните мотоциклетисти.
"Пътна полиция": Шофьорите да тръгват с автомобили, подготвени за зимни условия
МВР: Ползвайте само официални места за обмяна на пари – банки или пощенски станции
Днес почитаме Христовата същност - светлината, знанието, чистотата и истината
Здраве, благоденствие, вяра в доброто - пожеланията на политиците за Рождество
Повече от 30 часа вали сняг на прохода "Шипка", има опасност от "черен лед"
Турция задържа 115 души, планирали атаки по време на коледните и новогодишните празници