Къс злато може да спечели всеки жител на Дубай, който избере да ползва градския транспорт. Инициативата цели да намали трафика и замърсяването в града.
Всичко, което се иска от пътника, е да маркира картата си, кагато се качва и слиза от транспортното средство. Всяко пътуване носи 50 точки. Хиляда точки дават право на участие в лотария за наградите, които достигнат до 100 грама злато.
Сезар Медина, печеливш от лотарията: Събрах около 25 хиляди точки. Отслабнах заради използването на автобус и спечелих 15 грама злато. Това е страхотно.
Инициативата е допълнителна мотивация и за много собственици на автомобили да предпочетат обществения транспорт.
Анвар Закиров, жител на Дубай: Използвам градския транспорт, за да спестя време. Понякога ми се налага да търся място за паркиране около половин час. Затова тази възможност е чудесна.
Наградите са на обща стойност 272 хиляди долара. А Дубай вече спечели множество отличия за "зелен" град.