55-годишен мъж загина от гръмнал снаряд в казанлъшкото село Кънчево, след като се опитал да го среже с циркуляр. Парчета от снаряда се разпръснали на километър от мястото на инцидента и за щастие няма други жертви.
Асан Асанов събирал стари боеприпаси от военния полигон в Змеево. В ранния следобед мъжът започнал да реже снаряда на циркуляр в двора на къщата си. Той се взривил и го убил на място. В селото се чул страшен гръм, а парчета от снаряда се забили в съседни къщи.
Иванка Иванова: - Излязох отвънка да гледам какво става, кое е съборено, не мога да разбера, ама всичко се разтрепера.
Фария Бетих: - Съседната къща до нас е пробита от къс от бомбата.
Цялото семейство на загиналия мъж са безработни. Негови приятели разказаха, че често ходели на полигона в Змеево да събират боеприпаси, които предавали за скрап.
Сунай Незлов: - За дребни стотинки човека се уби - за дребни стотинки - за 50 стотинки. Това е срамота!
При огледа полицаите откриха още 6 невзривени снаряда в двора на загиналия мъж. Те ще бъдат предадени на експерти от военното министерство.
"Разговори за живота и мечтите" през очите на деца, лишени от родителска грижа
Две трети от децата в училище избягват да използват тоалетните - до какви проблеми води това?
Деца от украинската общност у нас със специален музикален поздрав към българския народ
В Историческия музей в Перущица са изложени над 100 оригинални и европейски банкноти
Снежна Коледа в някои части на страната, преди Нова година температурите падат до минус 10°
Взрив в Москва уби високопоставен руски генерал, Кремъл подозира украинското разузнаване
Две трети от децата в училище избягват да използват тоалетните - до какви проблеми води това?