Григор Димитров е все по-близо до топ 10 след блестяща победа на Уимбълдън

Григор Димитров се класира за третия кръг на Откритото първенство по тенис на Великобритания. Най-добрият български тенисист, който е поставен под номер 13 в схемата, победи с 6:3, 6:2, 6:1 срещу Маркос Багдатис (Кипър) за 105 минути.

григор димитров все близо топ блестяща победа уимбълдън
16:59, 06.07.2017
Чете се за: 00:27 мин.
По света

В първия сет хасковлията постигна решителен пробив в осмия гейм, след което поведе в резултата. Във втората част Димитров на два пъти спечели подаването на кипърския ветеран и затвърди аванса си в двубоя.

Във втория гейм на третия сет българският тенисист спаси четири точки за пробив, изравнявайки резултата за 1:1. Веднага след това Димитров спечели подаването на противника си и поведе с 2:1, което беше решителният момент за изхода на срещата.

До края българският тенисист направи още два пробива в началния удар на Маркос Багдатис.

С успеха си във втория кръг Григор Димитров спечели 90 хиляди лири от наградния фонд и 90 точки за световната ранглиста. В третия кръг на "Уимбълдън" българинът ще се изправи срещу победителя от мача между номер 23 Джон Иснър (САЩ) и Дуди Села (Израел).