На 3 януари ще стане ясен новият наемател на базите на ЦСКА. Днес министърът на младежта и спорта Красен Кралев обяви критериите за участие в конкурса за отдаване под наем на стадион Българска Армия и съоръженията в Панчарево.
Основните конкуренти са състезаващия се в Първа Лига ЦСКА, който ползва в момента базите и третодивизионния ЦСКА 1948-ма.
Едно от поставените от Министерството условия - участващият клуб да има оборот от 15 милиона лева за последните три години, фаворизира силно професионалния тим.
Кандидатите трябва да предоставят своите документи до 11 декември, а победителят ще бъде обявен на 3 януари. Цената, от която ще започне наддаването за месечния наем е 60 000 лева, а договорът за ползване ще е за срок от 10 години.
Над половината от гражданите на ЕС не са използвали обществен транспорт – къде се намира България?
Държавата отделя между 20 и 30 млн. евро от бюджета за помощи заради скъпите горива
София е по-мръсна и това е резултатът от фамозната битка срещу мафията, каза Борис Бонев
Срещу скъпите горива: Държавата ще компенсира хората с най-ниски доходи с по 20 евро
Трагедията в Кочани: Една година между болката и надеждата за справедливост
Война и петрол: Иран призова държавите към сдържаност около Ормузкия проток