ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Почина руският диригент Генадий Рождественски

bnt avatar logo от БТА
A+ A-
Чете се за: 00:18 мин.
По света

Диригентът, пианист и композитор Генадий Рождественски почина на 88 години, съобщи ТАСС.Повече от 50 години Генадий Рождественски ръководи различни руски и чуждестранни музикални колективи. Работил е с най-големите оркестри в света. От 2012 г. е главен диригент на Московския държавен академичен камерен театър „Борис Покровски“. Той е също педагог и професор в Московската консерватория.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

„Генадий Рождественски беше един от водещите диригенти от световна класа. Той беше майстор, с когото беше свързан целият живот на Болшой театър“, каза генералният директор на Болшой театър Владимир Урин.

„Рождественски беше отворен за всичко ново. Той беше приятел с Шостакович и Прокофиев. Има личности, които по значимост и мащаб са определили музикалния свят в нашата страна“, добави Урин.

Рождественски е свързан и с България. Дълги години той беше председател на журито на конкурс на неговото име за млади диригенти у нас.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?