В 12 ч. движението на Орлов мост, най-оживеното кръстовище в София, спря, а шофьорите излязоха от колите си, за да отдадат почитта си към загиналите за свободата и независимостта на България.
Десетки ученици, граждани и ветерани от войните се поклониха пред бюст-паметника на Христо Ботев в Борисовата градина. Там се проведе официална церемония, а възпитаници на софийски училища рецитираха стихове, посветени на 141-та годишнина от гибелта на българския революционер и в памет на героите, загинали за свободата и независимостта на България.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите