България с трима биатлонисти в топ 20 в спринта по време на Зимната младежката олимпиада в Гангуон

българия трима биатлонисти топ време спринта зимната младежката олимпиада гангуон
09:49, 23.01.2024
Чете се за: 02:45 мин.

Трима български биатлонисти намериха място сред първите 20 в спринтовата дистанция на 7.5 км по време на Зимната младежката олимпиада в Гангуон, Република Корея.

Най-добре от родните състезатели се представи Георги Джоргов, който финишира 5-и, след като допусна една грешка при стрелбата си от прав. Припомняме ви, че няколко дни Джоргов се нареди 4-и в индивидуалната дисциплина на 12.5 км.

Друг от българите - Николай Николов - раздели 10-ото място в подреждането германеца Бьорн Хедерих, като и двамата допуснаха по два пропуска в стрелбите си, които при нашето момче дойдоха от положение легнал.

Последния роден представител надпреварата беше Веселин Белчински, който даде 16-о време, след като завъртя по една наказателна обиколка и при двете си посещения на огневия рубеж.

Шампион при младежите стана французинът Антонин Гай, който повали 9 от 10-те мишени и спря хронометрите на 20:57.7 минути, с което повтори триумфа си от индивидуалната дисциплина.

При девойките в спринта на 6 км най-напред от българките се нареди Ирина Георгиева, която с три пропуска в стрелбата си финишира 35-а.

Никол Кленовска остана 55-а с четири наказателни обиколки, а Рая Аджамова пресече финала с 67-о време, след като повали едва 2 от 10-те мишени.

Златния медал при момичетата заслужи италианката Карлота Гаутеро, която допусна една неточност при стрелбата си от прав и измина дистанция за време 19:40.2 минути.

Междувременно в спринтовата дистанция на шорттрека българските представители Соня Стоянова, Николас Тосков и Асен Гюров не преодоляха квалификациите, тъй като Тосков финишира трети, а Соня Стоянова и Асен Гюров завършиха четвърти в своите серии.

В утрешния ден програмата в Република Корея предвижда българските биатлонисти да се включат смесената щафета, докато в алпийските ски Атанас Петров ще стартира в дисциплината гигантски слалом.