Българската мъжка шафета с 19-то място в Хохфилцен

16:53, 10.12.2022
българската мъжка шафета хохфилцен
Снимка: БФ Биатлон

Българската мъжка щафета остана на предпоследната 19-а позиция в старта за Световната купа по биатлон в Хохфилцен, Австрия.

Благой Тодев, Владимир Илиев, Антон Синапов и Васил Зашев използваха общо 15 допълнителни патрона при стрелбите си и макар да не влизаха в наказателни обиколки не успяха да завършат надпреварата, тъй като последният ни пост бе затворен с обиколка от лидера Норвегия.

Зад българите в крайното подреждане останаха единствено биатлонистите от Молдова, които също бяха затворени с обиколка от "викингите".

Както и преди седмица пък норвежците бяха над всички и стигнаха до победата, въпреки че на последен пост Ветле Шястад Кристиансен трябваше да върти наказателна обиколка.

На финала обаче Кристиансен пресече линията с 20 секунди аванс пред щафетата на Швеция, а трети остана квартетът на Германия.