Ученици, студенти и семейства се включиха в инициативата "Посади жива елха" на Сдружение „Зелена Странджа". Акцията се провежда за седма поредна. Идеята е да се даде нов живот на коледните елхички, като се засадят в градска среда.
Дръвчетата бяха засадени в двора на Начално базово училище "Михаил Лъкатник".
"За съжаление малка част от дръвчета оживяват в градска среда, защото повечето от тях са вносни и не издържат при нашите климатични условия. Затова призоваваме хората да си купуват елхи от наши разсадници", заяви Владимир Димитров от сдружение "Зелена Странджа".
В двора на училището ще бъде направен и екокът с различни растителни видове.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра