"Минута е много" е най-дълго просъществувалата телевизионна игра в националния ефир, създадена по оригинална българска концепция
Емблематичното предаване на БНТ "Минута е много" навършва 45 години. От създаването си то се превърна в едно от най-популярните състезателни телевизионни игри у нас. Днес екипът на предаването, участници и зрители са една общност, която продължава да обменя знания и спомени.
Петър Вучков - БНТ, архив:
"Здравейте, драги телевизионни зрители, здравейте приятели!"
Изминали са 14 години от последния ефир. Участници и публика обаче, като че ли все още съпреживяват вълнението от онова време.
"- Къде се намира единственото находище на антрацитни въглища в България?
- Своге.
- Ръкопляскайте, Своге."Димо Падалски - двукратен трикратен победител:
"Винаги е имало много трудни въпроси. Спомените са много и хубави спомени, от самите състезания, от срещите с много други много интелигентни хора, приятели от "Минута е много".Петър Вучков - водещ на "Минута е много":
"За да се задържи 32 години това предаване, значи зрителите са го искали."
Лилия Райчева - създадел на "Минута е много":
"Аз се радвам, че някак си се създаде културата на състезание чрез знание. Колкото повече четем, без значение на какви носители, толкова по-грамотни ще бъдем за всичко, което става около нас."
"Минута е много" е най-дълго просъществувалата телевизионна игра в националния ефир, създадена по оригинална българска концепция. Зрителите участват в процеса на измисляне на въпросите.
Лилия Райчева - създадел на "Минута е много":
"Имало е някои зрители, които са ни изпращали цели тетрадки, спомням си рекордът беше 3000 въпроса от един човек."
А клубът на трикратните и годишните победители в предаването продължава да е активен до днес.