Европейските институции постигнаха предварително споразумение за намаляване на крайното потребление на енергия до 2030 година.
Предвиденото намаление е с 11,7% повече в сравнение с прогнозите, направени през 2020 година.
За да постигнат целите, държавите ще трябва да реновират милиони сгради и да ги направят енергийно ефективни. Те ще трябва да ускорят обновяването на обществени сгради, като реновират най-малко 3% от тях всяка година.
От 2024 до 2030 г. страните ще трябва да спестяват средно по процент и половина от крайното потребление на енергия годишно. За да бъде окончателно прието, предложението ще трябва да бъде гласувано от Европарламента и Съвета.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"