Хебър не срещна трудности срещу Славия във волейболното първенство при мъжете

хебър срещна трудности славия волейболното първенство мъжете
Снимка: Национална волейболна лига
19:47, 28.01.2023
Чете се за: 01:32 мин.

Отборът на Хебър Пазарджик победи лесно с 3:0 гейма (25:19, 25:18, 25:14) съставът на Славия в двубой от 12-ия кръг в шампионата на България по волейбол.

Шампионите не срещнаха никакви трудности срещу "белите" в зала "Васил Левски", въпреки че старши треньорът Камило Плачи беше дал почивка на някои от титулярите след триумфа в турнира за Купата на България.

Двубоят продължи малко повече от един час, а най-резултатен за "тигрите" стана Пламен Шекерджиев със 17 точки. Бившият национал Тодор Алексиев добави още 15 точки.

За столичани с по 8 точки завършиха Божидар Георгиев и Виктор Бодуров.

Преди шест дни пазарджиклии спечелиха купата на България за четвърти път в своята история, а по-рано през настоящата седмица приключиха участието си в Шампионската лига.

Хебър е начело в класирането в Суперлигата с 29 точки след 10 победи и само 2 поражения, докато Славия заема 12-та позиция със само един успех от 12 срещи.