Марица и ЦСКА ще спорят във финала за Купата на България

марица цска спорят финала купата българия
Снимка: сайт ВК Марица Пд
11:08, 22.01.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Носителят на Купа България и шампион на България Марица (Пловдив) и тимът на ЦСКА ще играят във финала в турнира Купа България. Двубоят е днес от 16:00 ч. в зала "Васил Левски" в Пазарджик.

Във вчерашните полуфинали, които се играха в зала "Христо Ботев" в София Марица се справи с 3:0 над Славия (София), а ЦСКА елиминира Казанлък Волей (Казанлък) също с 3:0 гейма.

Двата отбора се срещнаха веднъж през този сезон, като Марица победи с 3:0 гейма.

Любопитно е, че Марица и ЦСКА играха финал един срещу друг отново в Пазарджик през 2021-а година. Тогава маричанки спечелиха трофея след 3:0 гейма.

През миналия сезон маричанки отново взеха трофея, след като надиграха ДКС Варна (Варна) с 3:0 гейма на финала в Бургас.

Веднага след женския финал ще се играе и финалът за Купа България при мъжете между Хебър (Пазарджик) и Дея спорт (Бургас), от 19:00 ч.

Външният ни министър: Христиан продължава да получава заплахи по интернет