България постави пред Румъния въпроса за проблемите при транзитното преминаване през северната ни съседка на украинци и молдовци от български произход.
Това стана по време на разговор на генералния директор по европейските въпроси в Министерството на външните работи Румен Александров с временно управляващия посолството на Румъния в София Богдан Цебрян.
Поводът са сигнали от медии и български мисии, че много бесарабски българи не могат да влязат в България.
Румен Александров поиска от румънските власти да ни предоставят актуална и ясна информация за критериите за преминаването на тези граждани. МВнР своевременно ще публикува разяснителни съобщения на www.mfa.bg/bg/situationcenter.
Генералният директор по европейските въпроси постави въпроса да се потърси възможност за облекчаване на транзитния трафик към България през Румъния.
На българското посолство в Букурещ вече са дадени указания да поиска съдействието на румънската страна за улесняване на транзитното преминаване през Румъния.
Без вода са два туристически района на Халкидики, където почиват много българи
На косъм от трагедия: Български автомобил падна в морето на пристанище край Кавала (ВИДЕО)
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията