от БНТ , Източник: БГНЕС
09:02, 22.01.2023
Чете се за: 02:07 мин.
националите u17 класираха европейското волейбол

Националният отбор на България за мъже под 17 години се класира за eвропейското първенство през 2023 г. Момчетата на селекционера Андреа Буратини победиха Гърция с 3:0 (25:15, 25:22, 25:18) във втория полуфинал от евроквалификацията в София, който се игра в зала „Левски София“.

Във финалния двубой българите ще срещнат тима на Финландия. Добрата новина за нашите дойде от изненадата, която финландците поднесоха в турнира. Те се наложиха над Сърбия с 3:2 гейма в първия полуфинал и също се класираха за финалния мач. Въпреки че участва в турнира, тимът на Финландия е извън официалното класиране на зона BVA, като ще търси място на Евроволей на втори кръг от квалификациите. Така на практика съставът на България е първи в крайното подреждане, ден преди края на турнира и добива право на директна квота за шампионата на Стария континент U17.

Последният мач от турнира ще бъде само за престиж за родните национали. Финалният двубой България – Финландия е на 22 януари от 20:00 часа. Преди това от 17:30 часа за бронзовите медали ще спорят Гърция и Сърбия. Това ще бъде втора среща помежду им, след като на старта на турнира нашите момчета надделяха над финландците с 3:0. С най-голям актив за победата на България бе Петьо Иванов със 17 точки, Константин Манолев добави 11 точки.

Европейското първенство за мъже под 17 години ще се проведе от 19 до 30 юли в Черна гора.

Левски победи Хебър след петгеймова битка в столицата
22:24, 05.02.2023
Чете се за: 03:57 мин.
Байерн Мюнхен вкара 4 гола на Волфсбург, макар да игра с 10 човека почти цяло полувреме
Чете се за: 02:15 мин.
Кирил Десподов е футболист №1 на България за 2022 година, вижте всички победители
18:20, 05.02.2023
Чете се за: 04:45 мин.