Председателите на Европейския съвет Антонио Коща и на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен представляват ЕС на първата среща на върха между ЕС и Армения, която се провежда от вчера в арменската столица Ереван. Вчера в Ереван се проведе и срещата на Европейската политическа общност, в която участваха всички европейски лидери.
Основните теми в срещата на върха между ЕС и Армения са укрепването на двустранните отношения и свързаността в областта на енергетиката, транспорта и цифровите технологии. Лидерите ще обсъдят и напредъка във връзка с гарантирането на мира, сигурността и просперитета в Южен Кавказ, както и настоящите глобални предизвикателства, включително последните събития в Близкия изток и Украйна. ЕС е най-големият донор на Армения. От две години Брюксел и Ереван водят преговори за постигането на безвизов режим на пътуване за арменските граждани в ЕС.
Вашингтон временно разреши продажбата на ирански петрол, размрази активи на Техеран за 12 млрд. долара
10 години от Брекзит: Великобритания извън ЕС, хаос в политиката и разклатена икономика
Политическата криза в Румъния: Адриан Вещя не получи подкрепа за правителство
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
Прокуратурата във Варна разследва шест досъдебни производства по казуса "Баба Алино"