Рамазан Рамазанов пред БНТ: Допуснах грешки, но обещавам следващия път да спечеля златото

рамазан рамазанов бнт допуснах грешки обещавам следващия път спечеля златото
16:12, 19.04.2023
Чете се за: 02:02 мин.

Натурализираният български борец Рамазан Рамазанов застана пред камерата на БНТ минути, след като спечели сребърен медал в категория до 70 кг на свободния стил от европейското първенство по борба в Загреб, Хърватия.

В спора за титлата Рамазанов отстъпи на азера Хаджи Алиев, а след схватката призна, че е допуснал грешки, но обеща те да бъдат изчистени занапред.

"Не съм доволен от грешките, които допуснах. Обещавам да ги изчистя и следващия път ще спечеля златен медал. Не се получи тактиката ми за срещата. Противникът ми взе превес във втората част. Искаше ми се аз да натисна, но за съжаление допуснах грешки", сподели Рамазанов пред БНТ.

28-годишният борец разкри пред нашата камера, че голямата цел пред него са Летните олимпийски игри в Париж през 2024-а година, където той изрази надежда, че ще успее да стигне до златния медал.

"Както всички спортисти и аз мечтая и гледам към Париж 2024. Ще работя повече занапред и се надявам да грабна златото на Олимпиадата", завърши Рамазан Рамазанов.

За натурализирания дагестанец Рамазанов сребърният медал в Загреб означаваше отличие от второ поредно европейско първенство, след като през 2022-а година той завоюва и бронз от шампионата в Будапеща, Унгария.