От своя страна Денислава Глушкова отпадна в Ираклион

Росица Денчева
Снимка: БФ Тенис
14:40, 23.10.2024

Росица Денчева се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в италианския град Санта Маргерита ди Пула с награден фонд 25 хиляди долара.

Българката победи убедително на старта представителката на домакините Анастасия Абанято с 6:0, 6:3 за 69 минути.

Денчева триумфира в първата част без да загуби гейм, а във втората спечели четири поредни гейма от 2:3 до 6:3. Във втория кръг 17-годишната българка ще играе срещу Джорджия Крачун (Румъния).

По-късно днес българката в тандем с Полина Крумкачов (САЩ) ще играят на четвъртфиналите на двойки срещу италианките Енола Киеза и Самира ди Стефано.

Междувременно, Денислава Глушкова отпадна в първия кръг на сингъл на турнира на клей за жени в Ираклион (Гърция) с награден фонд 25 хиляди долара.

Българката допусна обрат и отстъпи пред четвъртата поставена Александра Алейникова (Украйна) със 7:5, 3:6, 1:6. Срещата продължи 3 часа и 20 минути.

Глушкова спечели първия сет, но след 3:3 във втория загуби девет от последните десет гейма. Преди този мач тя записа две победи в квалификациите.

По-късно днес българката и Марцелина Подлинска (Полша) ще играят в първия кръг на двойки срещу Франческа Дел'Едера (Италия) и Кристина Почтовик (Украйна).