Във връзка с борбата с коронавируса, считано от полунощ на 17 март на територията на Сърбия влизат в сила нови ограничителни мерки.
До 22 март ще работят единствено хранителните магазини, аптеките и бензиностанциите, след което следва да бъде направен анализ на ситуацията в страната.
По информация на посолството ни в Белград на този етап не се предвиждат промени в граничния контрол за влизане в страната.
Въвеждането на допълнителни рестриктивни мерки се дължи на факта, че в последните седмици епидемиологичната обстановка в Сърбия се влошава, като броят на заразените с COVID-19 непрекъснато расте.
При нужда от съдействие българските граждани в Република Сърбия могат да се обръщат към посолството ни в Белград на следните телефонни номера: +381 11 36 13 980; +381 11 36 13 990.
Гърция интегрира специализирана сателитна система за засичане на горски пожари
В навечерието на срещата на върха на НАТО: Кой ще даде целувка на Доналд Тръмп?
Гълъб Донев: Бюджет 2026 е бюджет на реалността, а истинските ни политики ще се видят през 2027 г.
Владислав Горанов, ГЕРБ: Очаквахме по-амбициозен бюджет, а не констатация, че се продължава наследеното
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи плакет от ORF на конкурса "Евровизия 2026"