Стилияна Николова спечели бронз във финала на топка на световното по художествена гимнастика във Валенсия

стилияна николова спечели бронз финала топка световното художествена гимнастика валенсия
Снимка: БФХГ, Анна Недкова
23:31, 23.08.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Стилияна Николова спечели бронзовото отличие на финала на топка и донесе първи медал за България от световното първенство по художествена гимнастика във Валенсия.

Бронзовата медалистка в многобоя от София 2022 изпълни страхотно красивата си композиция и беше оценена с 35.150 точки (18.500 за трудност, 8.400 за артистичност, 8.250 за изпълнение). Това й отреди третата позиция и бронза.

Рожденичката Боряна Калейн също игра силно, но остана четвърта с 33.800 точки (17.000, 8.400, 8.400).

Световна шампионка на топка стана Дария Варфоломеев (Германия) с 35.800 точки, а втора се нареди София Рафаели (Италия) с 35.200 точки, която изигра изключително трудното си и красиво съчетание.

Така Варфоломеев приключва първия ден на шампионата във Валенсия с две титли, след като взе златото и на обръч.

Боряна Калейн се класира на четвърто място, а Стилияна Николова зае осма позиция на финала на обръч.

Европейската шампионка в многобоя от Баку 2023 Калейн изигра стабилно композицията си и беше оценена с 33.950 точки (17.400 за трудност), 8.300 за артистичност, 8.250 за изпълнение).

Стилияна Николова допусна грешки в изпълнението си с обръч и с 32.350 точки (16.600, 8.050, 7.700) остана осма.

Официално: Евгений Пригожин е бил на борда на разбилия се самолет
Боряна Калейн и Стилияна Николова останаха без медали във финала на обръч на световното във Валенсия