владо илиев топ анеси
18:16, 22.12.2019
Чете се за: 00:45 мин.
Биатлон

Спортист номер 1 на България Владимир Илиев завърши календарната година с 20-о място в масовия старт на 15 километра от Световната купа по биатлон в Анеси (Франция).

Илиев финишира за 45:11.1 минути. Той допусна общо шест грешки. Фатална се оказа първата от двете стрелби от положение прав, в която той свали само една от петте мишени.

Носителят на всички глобуси през миналия сезон Йоханес Тингес Бьо (Норвегия) продължи доминацията си, след като записа пета победа в седемте старта през настоящата кампания. Световният шампион в дисциплината от Осло 2016 допусна само една грешка при четирите си стрелби и финишира 41:36.3 минути за общо 42-ия си успех.

Французинът Емилиан Жаклен завърши втори на 42.1 и регистрира най-доброто класиране в кариерата си, след като също свали 19 от 20 мишени.

Тарей Бьо (Норвегия) също с един пропуск се нареди трети на 51.8 секунди, следван от французите Кентен Фийон-Мейе и Мартен Фуркад с изоставане от малко повече от минута.

Още един норвежец Йоханес Дале оформи шестицата с изоставане от 1:51.9 минути.

В генералното класиране Йоханес Тингес Бьо води убедително с 374 точки, следван от брат си Тарей Бьо с 313 точки и от Фийон Мейе с 281 точки.
Илиев е 24-и със 102 точки.

От другите българи, които не участваха в днешния старт, Красимир Анев е 46-и с 26 точки.

Чете се за: 01:07 мин.
Оле Далин е впечатлен от подкрепата на институциите у нас за кандидатура на България за домакинство на Зимни младежки олимпийски игри
18:14, 10.05.2024
Чете се за: 03:40 мин.
Рико Грос е новият старши треньор на националния отбор на България по биатлон
17:24, 10.05.2024
Чете се за: 02:25 мин.
Йоан Шамов четвърти с международна щафета на световното клубно за деца по биатлон
14:54, 13.04.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Благой Тодев спечели титлата в индивидуалната дисциплина при мъжете на Държавното първенство по биатлон
13:33, 25.03.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Владимир Илиев и Мария Здравкова триумфираха и в преследването на Държавното първенство по биатлон
16:18, 24.03.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Владимир Илиев и Мария Здравкова заслужиха титлите в спринта на Държавното първенство по биатлон
14:01, 23.03.2024
Йоханес Бьо си осигури малкия кристален глобус и в масовия старт след успех в Кенмор
09:46, 18.03.2024