Волейболният Хебър Пазарджик се подсили с бивш немски национал

13:35, 01.07.2022
волейболният хебър пазарджик подсили бивш немски национал
Снимка: ВК Хебър Пазарджик

Волейболният шампион на България в последните два сезон Хебър (Пазарджик) обяви привличането на 205-сантиметровия германски диагонал Симон Хирш.

Хирш е на 30 години и през последния сезон игра за Фридрисхафен в родината си, с който спечели Купата на Германия и завърши на второ място в местното първенство.

В по-голяма част от своята кариера пък Хирш се подвизаваше в Италия, където е носил екипите на Сора, Милано и Монца.

С националния отбор на Германия пък най-големият успех на Симон Хирш е сребърният медал от европейското първенство през 2017 година, когато Бундестима отстъпи драматично на финала срещу Русия.

От ръководството на Хебър обявиха, че Хирш ще бъде последното ново попълнение в тима по време на лятната селекция. По-рано към "тигрите" се присъединиха Илия Петков, Трифон Лапков, Николай Николов, Александър Туш и Добромир Димитров.