Янаки Милев се класира за втория кръг в Анталия и на сингъл

Габриел Донев загуби с 7:5, 4:6, 1:6 от Андрей Чепелев, а Илиян Радулов отстъпи с 3:6, 0:6 на квалификанта Денис Клок.

Янаки Милев се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей от сериите
Снимка: БФ Тенис
14:30, 22.02.2023

Янаки Милев се класира за втория кръг и на сингъл на ITF турнира от категория M15 в Анталия. Пловдивчанинът имаше нужда от 149 минути, за да елиминира Павел Нейедли (Чех) 5:7, 6:3, 6:4.

В първия сет Милев бе на две точки от спечелването му при 5:4, 30:30, но в следващия гейм направи две двойни грешки и допусна обрат. Във втория ключов пробив при 4:3 осигури успеха на Милев, а в третия българинът спечели четири последователни гейма след 2:4 за да приключи като победител.

Във втория кръг утре Милев ще играе срещу победителя от срещата Дамиен Венгер - Игор Хименес).

Другите двама българи в Анталия приключиха участието си на сингъл. Габриел Донев загуби с 7:5, 4:6, 1:6 от руснака Андрей Чепелев, а Илиян Радулов отстъпи с 3:6, 0:6 на квалификанта Денис Клок.

Международният кънки съюз: Искаме дисквалификация на Валиева за какъвто и да е период
Радослав Росенов с отлично начало на Купа „Странджа"