За първи път в историята Франция спечели щафетата на 4 по 6 километра за жени на световното по биатлон

Българската щафета в състав Лора Христова, Валентина Димитрова, Мария Здравкова и Стефани Йолова беше затворена с обиколка и се класира 16-а.

Франция
Снимка: Facebook: Biathlonworld
16:42, 17.02.2024
Чете се за: 02:42 мин.

Отборът на Франция триумфира за първи път в историята щафетата на 4 по 6 километра за жени на световното първенство по биатлон в чешкия зимен център Нове Место.

Лу Жанмоно, Софи Шово, Жюстин Бреза-Буше и Жулия Симон изминаха трасето за 1:15.00.8 час, след като направиха две наказателни обиколки и използваха 11 допълнителни патрона. Така те донесоха на Франция девети медал от Нове Место, пети златен и водят в класирането по медали.

След двете победи в класическата смесена и единичната смесена щафета, Франция в момента се представя добре в отборните състезания, преди мъжката надпревара по-късно днес.

Французойките спечелиха с 38.3 секунди преднина пред Швеция и на 1:14.2 минути пред Германия. Шведките завършиха с една наказателна обиколка и 12 допълнителни патрона, а германките само с 9 патрона.

Лу Жанмоно изведе френския квартет напред благодарение на впечатляващия първи пост, по време на който тя стреля 10 от 10. След това Софи Шово влезе в две наказателни обиколки, но на трети пост Жюстин Бреза-Буше направи страхотно представяне със само един допълнителен патрон в двете стрелби. Накрая световната шампионка в спринта и в преследването Жулия Симон имаше известни проблеми при второто посещение на рубежа, но успя да избегне наказателен рунд и донесе победата на своя тим. За нея това е четвърта титла от първенството.

Защитаващият титлата си отбор на Италия завърши едва на 11-а позиция с два наказателни рунда и 9 допълнителни патрона.

Българската щафета в състав Лора Христова, Валентина Димитрова, Мария Здравкова и Стефани Йолова беше затворена с обиколка и се класира 16-а. На първите три поста националките използваха 11 допълнителни патрона, а накрая Йолова не стартира.

По-късно днес в Нове Место предстои щафетата на 4 по 7.5 км за мъже.

Сергей Смирнов: Никога няма да разберем какво точно се е случило с Алексей, но хората, които го подкрепяха, ще надделеят в Русия
Представители на "Възраждане" блокираха за няколко часа пристанище Варна – Запад