Състав на Софийски градски съд ще заседава днес по делото за убийството на Стоян Балтов. 20-годишният студент по фармация беше убит след сбиване между група младежи пред дискотека „Амнезия” в Студентски град. Подсъдими са Вили Георгиев и Александър Данаилов, които са обвинени за убийството на студента на 5 декември миналата година.
Състав на Софийски градски съд ще заседава днес по делото за убийството на Стоян Балтов. 20-годишният студент по фармация беше убит след сбиване между група младежи пред дискотека „Амнезия” в Студентски град.
Подсъдими са Вили Георгиев и Александър Данаилов, които са обвинени за убийството на студента на 5 декември миналата година.
Във фаталната нощ, около 2.20 ч. Балтов и негови приятели излезли от новооткритата дискотека "Амнезия" до блок 16 в Студентския гред. На няколко метра от заведението те били застигнати от друга група момчета. След няколко обидни думи започнал побой, в който на Балтов са нанесени смъртоносни удари.
Акценти от срещата на НАТО: Засилването на отбранителния капацитет на Европа и войните в Близкия изток и Украйна
МВР влезе в контакт с OFAC заради съмнения за заобикаляне на санкциите по „Магнитски“