ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Реакции на депутати за скандала с ВСС

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:36 мин.
У нас

След вчерашните упреци на Синята коалиция за недопустимо мълчание от страна на политическите и държавните институции във връзка със скандала във  ВСС, свързващ трима негови членове с т.н Красьо от Плевен, пазарувал постове в съдебната система,  днес политиците направиха своите коментари. Въздържаха се само от ГЕРБ, които са решили да изчакат завършването на вътрешната проверка на ВСС.

реакции депутати скандала всс

След вчерашните упреци на Синята коалиция за недопустимо мълчание от страна на политическите и държавните институции във връзка със скандала във ВСС, свързващ трима негови членове с т.н Красьо от Плевен, пазарувал постове в съдебната система, днес политиците направиха своите коментари. Въздържаха се само от ГЕРБ, които са решили да изчакат завършването на вътрешната проверка на ВСС.

Веселин Методиев – ДСБ: "Когато един такъв орган като ВСС е разстресен от огромен сканадал, да мълчат политическите сили и държавните институции е най–лошият сигнал към Брюксел."

Юнал Лютфи – ДПС: "Аз считам, че това е по–скоро въпрос на чест и достойнство на всеки един от членовете, които се смятат засегнати – меко казано от този скандал – това е техен личен избор и въпрос на чест и достойнство да си подадат оставката."

Мая Манолова – КБ: "Според мен действието и намесата на политиците би трябвало да бъде, след като изчакаме как самата съдебна власт ще се справи със случая, нещо повече, очакват се оставки на утрешното заседание на ВСС, очаква се и решение от страна на създадената от ВСС комисия".

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?