ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Проверяват ученици за оръжие

bnt avatar logo от Гриша Табаков
A+ A-
Чете се за: 00:39 мин.
У нас

През целия ден днес в шестте училища в община Самоков ще се извършват строги проверки дали учениците носят ножове и боксове или пък други опасни предмети, които могат да доведат до наранявания. Причината за строгите мерки е вчерашният инцидет, при който 15-годишно момче от ромски произход беше ранено с нож след скандал с негов съученик. В боя са участвали и други младежи.

проверяват ученици оръжие
През целия ден днес в шестте училища в община Самоков ще се извършват строги проверки дали учениците носят ножове и боксове или пък други опасни предмети, които могат да доведат до наранявания.

Причината за строгите мерки е вчерашният инцидет, при който 15-годишно момче от ромски произход беше ранено с нож след скандал с негов съученик. В боя са участвали и други младежи. Най-вероятната причина за инцидента, е обидна реплика, размемена между пострадалия и неговия нападател. Двамата младежи се скарали на общата лавка на училище “Неофит Рилски” и Професионалната гимназия по туризъм. Днес и пред двете учебни заведения ще има засилено полицейско присъствие. Ще бъде проведена и среща между общината, прокуратурата, представители на учебните заведения в Самоков и жители на ромския квартал „Седем”. Проипомням ви, че раненото момче е с прободна рана в корема, без опасност за живота. След инцидента вчера голяма група близки на пострадалия се събраха в болницата, където той е настанен. Някои от тях се опитаха дори да счупят камерата на БНТ. Според полицията в момента обстановката в Самоков е спокойна и напрежение няма.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?