Още двама депутати от ГЕРБ могат да се разделят с ръководните си постове в парламентарни комисии - това са Светлин Танчев и Пламен Цеков.
Още двама депутати от ГЕРБ могат да се разделят с ръководните си постове в парламентарни комисии - това са Светлин Танчев и Пламен Цеков.
Те бяха замесени в скандала с обнародването на поправка в закона за наркотичните вещества, която легализира рекламите с изображенията на наркотици. Отстраняването им се препоръчва в доклада на временната анкетна комисия по случая.
В скандала беше замесено и името на Лъчезар Иванов, който напусна всички заемани от него постове заради скандала с ходатайството за митничар и упражнения натиск върху журналист. Днес пък от РЗС заявиха, че срещу Иванов има и разработки в ДАНС.
РЗС заплете още повече интригата около отстраняването на Лъчезар Иванов с твърденията за разработки срещу него в ДАНС.
Яне Янев - председател на РЗС: - Разработките са от повече от половин година и са свързани с далавери, които са осъществявани заедно с предишния министър на здравеопазването. Далавери, свързани с фармацевтичната индустрия, далавери, свързани с покровителстване на определени групировки. Които е доказано, че са източвали ДДС.
Според Янев, във втората разработка на ДАНС има имена на десетина депутати от ГЕРБ. Вътрешният министър отхвърли твърденията на лидера на РЗС.
Цветан Цветанов - вицепремиер и министър на вътрешните работи: - Не бих искал да коментирам всяко едно изказване, което прави Яне Янев. Това, което мога да кажа, е, че няма нищо от това, което ме питате като истина. Така че, ако Яне Янев има, може би говори за източниците, които са били в неговото обкръжение в минал период от време.
От РЗС все пак ще искат от парламентарната комисия за контрол на ДАНС да бъде разсекретена разработката, която твърдят, че съществува за Лъчезар Иванов. Самият Иванов днес не беше в парламента.
Правителството осигури близо 25 млн. лева за "Топъл обяд" до септември 2026 г.