Има реална опасност Община Пловдив да загуби голяма част от европейско финансиране за ремонти в дворовете на 12 детски градини - това призна заместник-кметът на Пловдив Ганчо Колаксъзов.
Има реална опасност Община Пловдив да загуби голяма част от европейско финансиране за ремонти в дворовете на 12 детски градини - това призна заместник-кметът на Пловдив Ганчо Колаксъзов.
Проектът е на стойност 660 хил.евро, но парите могат да бъдат отказани заради невъзможността ремонтите да приключат до края на октомври. Причината е, че една от фирмите - изпълнители наруши сроковете и кметът Славчо Атанасов прекрати договорът с нея.
В 10 градини ремонтните дейности са замразени и предстои процедура за избор на нова фирма - изпълнител.
Ганчо Колаксъзов - зам.-кмет на Пловдив: „В момента разработваме новите - количествено - стойностни сметки, след това те трябва да бъдат съгласувани от Агенцията. Това нещо може да отнеме и три месеца, може да отнеме и три дни".
В дворовете на тези градини се поставят огради, които да ограничат достъпа до опасните строителни съоръжения, а малчуганите ще ходят под строй в съседни забавачки, където да играят спокойно. Въпреки това, повечето родители няма да спират децата си от градина.
Площадките на градините ще покриват изискванията за качество и безопасност на децата - твърдят от общината. В настоящия си вид обаче, подовото покритие и пясъчниците с остри ръбове, не отговарят на европейските изисквания за безопасност на детските съоръжения.
Снежна Коледа в някои части на страната, преди Нова година температурите падат до минус 10°
Взрив в Москва уби високопоставен руски генерал, Кремъл подозира украинското разузнаване
Две трети от децата в училище избягват да използват тоалетните - до какви проблеми води това?