ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Предконгресен пленум на БСП

bnt avatar logo от Стоил Рошкев
A+ A-
Чете се за: 00:59 мин.
У нас

От окончателния вариант на документа, очертаващ визията на БСП за България 2020 г., отпадна идеята да се отмени валутният борд.

предконгресен пленум бсп

От окончателния вариант на документа, очертаващ визията на БСП за България 2020 г., отпадна идеята да се отмени валутният борд.

Георги Пирински:
В този последен вариант не се говори за валутния борд. За плоския данък има един запис, който ви предлагам да видите, в който се говори, че при определени условия трябва да изпълним програмния си тескт да преминем към прогресивно облагане.

По време на дискусията в залата обаче Румен Овчаров не се съгласи, че с прогресивно облагане се постига социална справедливост.

Румен Овчаров:
Изкопаването на постулати, догми, мухлясали с годините и опитът те да бъдат превърнати в някакви, как да кажа, исконни ценности, около които трябва да се върти животът ни непрекъснато, за мен е връщане много далеч в миналото.

Според Овчаров с документа БСП прави алтернатива на самата себе си и отрича добрите практики на предишното правителството, чиито постижения, по думите му, са загубени от сегашното управление.

Румен Овчаров:
От страна отличник във финансова гледна точка се превърнахме в страна двойкаджия. Е това го прави Бойко.

Името на премиера стана фокус и в изказването на Георги Близнашки, който пък от своя страна разкритикува червените депутати.

Георги Близнашки:
Ние говорим на езика на Бойко Борисов. Затова сте толкова слаби в НС. Бойко Борисов е посредствен оратор.

След три-часова дискусия и изказвания на редица червени оратори Сергей Станишев защити доклада и тезисите на Георги Пирински с акцент в него плоският данък да бъде отменен след време.

Сергей Станишев - председател на БСП:
Аз предлагам действително да подкрепим тезисите, да дадем мандат да се подготви проект на политическа декларация тези тезиси да бъдат разпространени сред делегатите на конгреса.

Според Станишев най-важното е БСП да си отговори на въпроса каква ще е икономиката на страната след 10 години.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?