ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Изложба с фотографии от Афганистан

bnt avatar logo от Боряна Каменова
A+ A-
Чете се за: 00:59 мин.
У нас

Изложба с фотографии от реалния живот в Афганистан представи журналистът от "Дарик радио" Константин Вълков. Той сам определя снимките като аматьорски. Именно това обаче ги прави истински - показват лицето на воюващата страна, такова каквото е.

изложба фотографии афганистан

Изложба с фотографии от реалния живот в Афганистан представи журналистът от "Дарик радио" Константин Вълков. Той сам определя снимките като аматьорски. Именно това обаче ги прави истински - показват лицето на воюващата страна, такова каквото е.

Във фокуса му попадат различни хора - военни и цивилни. 44 фотографии, цветни и черно-бели от 144 часа, прекарани в Кабул, Кандахар и Лашкар Га. И едно послание на автора - има светлина в тунела за Афганистан и е хубаво да се върнеш там.

Константин смята, че е видял повече усмивки, отколкото страдание в Афганистан. Бил е в училище, където доскоро само мъже са учили, а сега има и жени, и то с открити лица. Техникум по машиностроене, смесен, шеги и закачки. Като в нормалния свят.

Въпреки наследството на талибаните и войната, която още тече, за хората поне в големите градове има шанс и работа. За тези в по-затънтените места обаче светът е различен. Без ток, вода, и най-лошото - без надежда.

Константин Вълков - автор на изложбата:
Мисля, че има надежда все пак. Това, което лично аз научих, е, че всеки един - от най-възрастния до най-младия иска да работи, не се плаши от това и всеки, който дойде и му даде тази възможност, е добре дошъл.

На тази снимка виждате луксозни жилища за стандартите на страната. Интересното е, че хората първо строят стените, а чак после започват с другата част. Защото векове наред са се страхували, обяснява авторът.

Разказва и история от времето на талибаните. Една жена се осмелява да отиде на мач. Дерби, пълен стадион. Следва назиданието. Три куршума в главата. Това е и промяната сега. Много неща предстоят да станат по-добри. Но е по-хубаво отпреди. А Константин си пожелава само едно - да се върне там.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?