Докато Волен Сидеров разиграваше антитурския скандал, в българския Парламент беше Джанфранко Фини, председател на Камарата на депутатите на Италия.
Докато Волен Сидеров разиграваше антитурския скандал, в българския Парламент беше Джанфранко Фини, председател на Камарата на депутатите на Италия.
Той влезе в залата веднага след речта на Сидеров и беше аплодиран от депутатите. Националистът Фини е доскорошен политически партньор - а сега опонент на италианския премиер.
Повече италиански инвестиции в България - това очаква Джанфранко Фини, който е за един ден у нас. Той се срещна с президента Георги Първанов и председателя на Народното събрание Цецка Цачева.
При срещата си с държавния глава Джанфранко Фини изтъкна, че италианските фирми имат траен интерес към развитие на бизнеса си в страната ни.
Той каза още, че работещите на Апенините българи са част от италианското общество и изрази надежда, че ограниченията пред свободното движение на български работници ще отпаднат скоро.
При срещата си с Цецка Цачева - Фини заяви, че съвпадат интересите на Италия и България за строежа на важни европейски пътища, между които коридор №8.
123 години от Илинденско-Преображенското въстание: Панихида и военен ритуал в местността „Предела“
Достъпът до плажовете: Могат ли хората с увреждания да стигнат до морето?