Общината ще трябва да плати 5000 лева обезщетение на Веска Дончева, реши Административният съд - София-град. Дончева е на 76 години от Русе. Тя е била нападната от четири кучета и нахапана по ръцете и краката през август миналата година. Възрастната жена била на гости в София. Инцидентът станал около 6 часа сутринта, когато излязла от дома на приятелката си в столичния квартал "Славия", за да тръгне към гарата.
Общината ще трябва да плати 5000 лева обезщетение на Веска Дончева, реши Административният съд - София-град. Дончева е на 76 години от Русе. Тя е била нападната от четири кучета и нахапана по ръцете и краката през август миналата година. Възрастната жена била на гости в София. Инцидентът станал около 6 часа сутринта, когато излязла от дома на приятелката си в столичния квартал "Славия", за да тръгне към гарата.
Във връзка с проблема с бездомните кучета, магистратите констатират, че "налице е трайно незаконосъобразно бездействие на кмета на Столичната
община. Те поясняват, че се изразява в неизпълнение на заключителните
разпоредби на закона за ветеринарно-медицинската дейност."
Обезщетението от 5 хиляди лева е за причинени неимуществени вреди. Общината ще трябва да покрие и разноските по делото, които са 320 лева. Решението подлежи на обжалване пред Върховния административен съд.
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг