ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

ДПС: Правителството прехвърля отговорността на НСТС за пенсионната реформа

bnt avatar logo от Весела Петрова
A+ A-
Чете се за: 00:42 мин.
У нас

Според ДПС правителството се бави с пенсионната реформа и иска да прехвърли отговорността на Националния тристранен съвет, който е консултативен орган и не може да взема окончателни решения.

дпс правителството прехвърля отговорността нстс пенсионната реформа

Според ДПС правителството се бави с пенсионната реформа и иска да прехвърли отговорността на Националния тристранен съвет, който е консултативен орган и не може да взема окончателни решения.

Що се отнася до проекто-бюджета за следващата година, от движението смятат, че не е заложен реален икономически растеж.

Хасан Адемов: - Изобщо не сме сигурни, че разходите, които се предвиждат, няма да превишат позволените 3% от Европейската комисия и на този фон ние сме притеснени както за изпълнението на приходната част на бюджета, който е заложен за следващата година, така и за разходната част. Почти сме сигурни, че той вече е актуализиран.

По искане на ДПС днес е проведена среща с ръководството на ДАНС. Поводът - операцията на службите в Родопите преди две седмици, при която беше иззета ислямистка литература.

Камен Костадинов: - Стигнахме до общ извод, включително подкрепен и от колегите от ДАНС, че в ДАНС липсва достатъчно експертен съвет и потенциал, който може детайлно да разглежда въпросите в ислямското изповедание, тъй като там има много течения, много клонове, които оценявани от хора, които не са достатъчни специалисти, може да доведе до погрешни изводи.

Във връзка с това ДПС поиска от държавата максимално бързо да придвижи акредитацията на Висшия Ислямски институт в София.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?